Dokumentacja do programu "Egzotyczny biznes"

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Dokumentacja do programu "Egzotyczny biznes"

Postprzez Open Mind Films » niedziela, 21 lis 2010, 13:09

Witajcie!

W okresie 29.11.10 do 13.01.11 będę podróżować po Tajlandii i Wietnamie w celu zrobienia researchu oraz dokumentacji do programu pt. "Egzotyczny biznes". To program odcinkowy opowiadający o ciekawych biznesach Polaków, którzy osiedlili się w najróżniejszych i niekiedy najdalszych zakątkach świata i urządzili sobie tam życie. O Polakach, którzy znaleźli swoje nowe ojczyzny, miejsca, które pozwoliły im realizować marzenia. Najwięcej czasu spędzę w Bangkoku, gdzie chcę spotkać się z mieszkającymi w nim Polakami i posłuchać ich historii o tym, jak się tam znaleźli i jak rozpoczął się ich biznes.
Program ma na celu pokazanie, że dobrze żyć można wszędzie, że wpisanie się w inną kulturę ma swoje ograniczenia ale i wartości, że można od siebie nawzajem czerpać i się spełniać. Chcę pokazać ludzi, dla których ich pasja przerodziła się w filozofię życia i jednocześnie pozwoliła zarabiać pieniądze.

Chcę spotkać się ze wszystkimi, którzy mają ochotę podzielić się ze mną swoją historią i pokazać mi swoją działalność, a także opowiedzieć o miejscu, w którym żyją. Po powrocie do Polski i zmontowaniu trailera oraz zainteresowaniu telewizji
moim projektem, mam zamiar wrócić z profesjonalną ekipą, aby nakręcić już właściwy materiał.

Kilka słów o mnie:
Z filmem związana jestem "od zawsze", a zawodowo od 5 lat. Pracuję zarówno w pionie produkcyjnym, jak i reżyserskim.
Kilka miesięcy temu założyłam firmę OPEN MIND FILMS [nie ma jeszcze strony] zajmującą się głównie produkcją filmową.
Z częścią moich dokonań [baza nie jest zaktualizowana niestety] możecie zapoznać się na http://www.filmpolski.pl
Obecnie pracuję dla Studia Filmowego Kalejdoskop - http://www.kalejdoskop.art.pl

Wszystkich chętnych na spotkanie proszę o kontakt!
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania - piszcie.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia! :)

Julia Groszek
OPEN MIND FILMS
+48 602.693.666
julia@openmindfilms.pl
Open Mind Films
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 21 lis 2010, 12:53

Dokumentacja do programu "Egzotyczny biznes"

Postprzez Fach » wtorek, 23 lis 2010, 17:00

Witaj,

Osobiscie to raczej pesymistycznie widze Twoj reportaz o polskich biznesach w Tajlandii.
I to nie dlatego ze ich nie ma.
Sa, jest X osob ktore prowadza mniej lub bardziej udana dzialalnosc.
Problem w tym ze wiele z tych dzialalnosci jest nie do konca legalnych z punktu widzenia prawa pracy, podatkow itp.
Nie chodzi o zadnego nielegalne rzeczy, po prostu sa to rodzaje businesu ktore lepiej prowadzic po cichu.
Ale sa oczywiscie Polacy ktorzy prowadza tutaj szkoly, kursy nurkowania itp, najzupelniej legalnie.
Sa tacy co maja prawdziwe lub "przyszywane" zony tajskie ktore prowadza jakis guesthouse, restauracje czy cos a la biuro podrozy.
Moze oni beda sie chcieli podzielic z Toba swoimi doswiadczeniami, moze nie.
Ale wiesz This Is Thailand i to nie ma nic wspolnego z Polakami np w Brazylii :-) czy Australii.
Wielu jest tutaj na wizach turystycznych po wiele lat (co tez do konca nie jest legalne), wielu bardzo, bardzo kombinuje zeby moc tutaj mieszkac i jako tak zarobic.

Ale... powodzenia....moze Ci sie uda.
Fach
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 18:36


Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości