Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

Postprzez Fach » piątek, 4 mar 2011, 04:49

Do zimbru,

Fakt ze taka dyskusja to dluzej nie ma sensu.
Ja pisze ze odpowiedzialny pilot i kazdy odpowiedzialny za zycie i bezpieczenstwo innych ludzi czlowiek, na komunikat "Warunkow do ladowania nie ma" odlatuje i nie kombinuje.
Nie czeka, nie probuje, nie mysli ze mgla to pasma itp itd.

A Ty piszesz ze mozna sprobowac, że mgła może sie rozproszyć.

I tutaj jest sens calej dyskusji.
Ja mowie "Nie mozna podejmowac zadnego ryzyka", Ty mowisz "Zobaczy sie i trzeba sprobowac"
I to jest cala istota sprawy.

Plywalem latami na jachtach morskich wozac ludzi niedoswiadczonych (turystow) jako kapitan.
Jak byla zapowiedz zlej pogody to sie z portu nie wyplywalo a nie myslalo "to tylko zapowiedz", "Pogoda sie szybko zmienia" itp.
Jest minimalne ryzyko ?
Nie ma tematu, nie jestem sam, nie podejmuje ZADNYCH prob !

Gdybym byl sam albo z profesjonalna zaloga i to byly regaty America Cup no to moze by sie ryzykowalo.
Ale z pasazerami ?

Charakterystyczne jest to ze nie odpowiadasz na moje pytania ktore okreslasz jako "historyjki"
A ich celem jest to zebys poczul sam zagrozenie swojej rodziny w tej sytuacji i odpowiedzial sam sobie co bys zrobil.
Ryzykowalbys ?
Odpowiedz po prostu TAK lub NIE i koniec.

Sa tacy co lubia ryzyko i tacy co szanuja zycie innych ludzi bardziej niż swoją karierę.
Fach
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 18:36

Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

Postprzez rewola » piątek, 4 mar 2011, 05:01

Do poprzedniego mojego postu o naciskach jeszcze dwa cytaty z "klasykow wspolczesnej mysli polskiej"

1/ "Czy Minister, podejmując decyzję o odznaczeniu, chciał pokazać, iż będzie premiował w przyszłości przypadki niesubordynacji, tchórzostwa i odmawiania wykonywania rozkazów?"
Autor: Przemysław Gosiewski

2/ "Czy rząd zamierza tolerować tego typu elementy rozprężenia [tak w oryginale] oraz nieprzystojące żołnierzom zawodowym tchórzostwo w obecności Głowy Państwa?"
Autor: Karol Karski

Opis: fragment zapytania poselskiego nr 2496 z 23 września 2008 r

I jeden link to pewnej teorii spiskowej ;)
http://www.nie.com.pl/art24347.htm
rewola
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 19 maja 2010, 14:04
Lokalizacja: Bangkok

Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

Postprzez jani » piątek, 4 mar 2011, 17:35

nie bawie sie w polityke bo ...chce spokojnie dozyc do emerytury w zdrowiu i wyjechac:)nie przegladalem poprzednich wpisow wiec nie wiem czy link http://obserwowani.pl/ juz ktos wpisal.jak nie to przyjemnego czytania i prosze sie nie podniecac:)
jani
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 4 mar 2011, 01:44

Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

Postprzez zimbru » piątek, 4 mar 2011, 19:16

rewola napisał(a):. Sorrki, nie moglem sie powstrzymac aby tego nie zamiescic, jeszcze jak zobaczylem tekst "Przypomnij mi". Jak pech to pech. Jeden emotikonek chyba wystarczy zamiast "tony"

Tradycyjnie nic nie rozumiesz :roll: Stała niska forma :lol:

zimbru napisał(a):Fach napisał(a):I na zakonczenie o naciskach.Jak wiesz ten pilot byl 2 pilotem w locie nad Gruzja.Widzial i wiedzial co sie stalo potem z pierwszym pilotem.
Przypomnij mi

Tak było to przeze mnie pogrubione w pytaniu Facha, nie chodziło mi o dyskusję na temat przebiegu lotu do Gruzji, a tylko i wyłącznie o wyróżniony fragment.
Jako że się "wepchnąłeś" między nas....Czekam 8-) nie zawiedź mnie :lol:

rewola napisał(a):I jeden link to pewnej teorii spiskowej http://www.nie.com.pl/art24347.htm

Źródło wskazuje, że możesz być z opcji: "Byłem w ZOMO, byłem w ORMO, tera jestem za Platformo" :lol:


Fach napisał(a):Charakterystyczne jest to ze nie odpowiadasz na moje pytania ktore okreslasz jako "historyjki"A ich celem jest to zebys poczul sam zagrozenie swojej rodziny w tej sytuacji i odpowiedzial sam sobie co bys zrobil.

Wysmażyłeś historyjkę z tezą, która z góry jest ustawiona pod satysfakcjonującą Cię odpowiedź :roll: nie rób jaj.
Po co mamy operować na jakiś wydumanych opowiastkach, gdy mówimy o konkretnym przypadku?
Aaaaaaa chyba, że w omawianej sprawie FAKTY nie zgadzają się Twoją WIARĄ :lol: wtedy to wolisz przenieść dyskusje, do sfery tendencyjnych bajek.
Dziękuję, nie skorzystam :lol:
zimbru
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek, 15 sty 2010, 16:23

Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

Postprzez Fach » sobota, 5 mar 2011, 05:53

Do Zimbru,

Kompletnie nie rozumiem tego akapitu.

"Wysmażyłeś historyjkę z tezą, która z góry jest ustawiona pod satysfakcjonującą Cię odpowiedź nie rób jaj.
Po co mamy operować na jakiś wydumanych opowiastkach, gdy mówimy o konkretnym przypadku?
Aaaaaaa chyba, że w omawianej sprawie FAKTY nie zgadzają się Twoją WIARĄ wtedy to wolisz przenieść dyskusje, do sfery tendencyjnych bajek. "

Ja Ci zadaje po raz kolejny proste pytanie, a Ty po raz kolejny unikasz odpowiedzi.
Zrobie to ostatni raz w nadziei ze moze jednak cos odpowiesz.
Jestem uparty jak widzisz :-) i nie trace nadziei

Sytuacja.
Lecisz samolotem ze swoja rodzina.
Pilotujesz sam lub pilotuje pilot.
Warunki sa trudne.
Na 15 minut przed ladowaniem (czyli pasy juz zapiete, stoliki podniesione i oparcie tez) wieza lotniska nadaje komunikat "Warunkow do ladowania nie ma" (jezeli Ty pilotujesz to sam slyszysz jezeli nie to zalozmy ze wiesz).
Twoj kolega ktory jest na lotnisku mowi rowniez "Wiec co, ogolnie tutaj piz... jest. Widac jakies 400 m, podstawy chmur ponizej 50 m grubo".

I teraz tylko to co jak chcialbym wiedziec od Ciebie.
a. Czy naprawde sadzisz ze w ostatnich 15 minutach moze sie cokolwiek znaczaco zmienic ?
b. Co Ty bys zrobil bedac pilotem lub majac na niego wplyw ?

Czy tak trudno odpowiedziec na te 2 pytania ?
Dlaczego ciagle sie uchylasz od odpowiedzi ?

Ja chetnie odpowiem na Kazde Twoje pytanie, nawet niewygodne dla mnie.
Dam Ci przyklad.
Zgadzam sie zupelnie z Toba ze ruski kontroler popelnil blad (byl pijany, glupi, niewyspany, niedbaly) i zle naprowadzal samolot.
Ale.... to bylo PO TYM jak nadal komunikat "warunkow do ladowania nie ma".

A wiec odpowiesz na moje 2 pytania czy nie ?
Fach
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 18:36

Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

Postprzez rewola » sobota, 5 mar 2011, 06:32

@zimbru
"Tradycyjnie nic nie rozumiesz Stała niska forma " jak brakuje argumentow to obrazasz.
Czy ja cie obrazalem za to ze nie wiesz jak dziala i co to jest TAWS... czy cos powiedzialem jak nie znales podstawowej informacji o tym jakie minima mial pilot... czy to jak ci udowodnilem ze 2pilot (zgonie z instrukcja z 36p) moze wydac rozkaz odejscia?
Jakos nie odniosles sie do tego w swoim poscie. Ironii w twoich postasz duzo, faktow jak na razie brak!

Fach napisał(a):I na zakonczenie o naciskach.Jak wiesz ten pilot byl 2 pilotem w locie nad Gruzja.Widzial i wiedzial co sie stalo potem z pierwszym pilotem.

Nie uwierze w to, ze nie wiesz o co chodzi. Dostales caly opis sytuacji z lotu nad Gruzja, lacznie z notatka sluzbowa. Swiadkiem calego tego wydarzenia jest drugi pilot. Czlowieku! Co chcesz wiecej! Analizy psychologicznej drugiego pilota?

[quote]Źródło wskazuje, że możesz być z opcji: "Byłem w ZOMO, byłem w ORMO, tera jestem za Platformo"[/quoto]
Na to musze odpowiedziec - I wlasnie, ze mamy w "szeregach" czytaj zwolennikow takich jak ty i kilku innych z takimi tekstami (patrz powyzej interpelacje poselskie) - przegralismy wybory prezydenckie, samorzadowe i przegramy sromotnie parlamentarne... Mam nadzieje, ze zrozumiales...

Co do faktow to poza obrazaniem innych, jeszcze zadnych nie podales. Powiedz po prostu, ze opcja jest tylko jedna - twoja!
Co do "wysmazonych historyjek" rozumiem, ze nie mozesz odpowiedzic, bo odpowiedz jest tylko jedna, wiec zrobisz wszystko aby jej unikac.
rewola
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 19 maja 2010, 14:04
Lokalizacja: Bangkok

Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

Postprzez rewola » sobota, 5 mar 2011, 07:24

Taki maly wierszyk dla rozluznienia atmosfery ;)
http://artnow.blox.pl/2010/11/Nam-lecie ... azano.html

Zebym nie byl posadzony o jakies sympatie polityczne z PO czy innymi "wrogami" Zimbru, to byl pierwszy link ktory pojawia sie w googlu po wpisaniu frazy :"Nam leciec nie kazano' ;)

Faktycznie, moze warto zakonczyc ta dyskuje.... Masz Fach racje.
rewola
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 19 maja 2010, 14:04
Lokalizacja: Bangkok

Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

Postprzez rewola » sobota, 5 mar 2011, 08:00

zimbru napisał(a):
jockerplus napisał(a):Przecież to jasne od dawna:

1. Generał Błasik naciskał na pilotów aby wylecieć do Smoleńska mimo że oni sie na to nie zgadzali
2. Prezydent Lech Kaczyński już raz pokazał kto jest ważniejszy na pokładzie samolotu - zwierzchnik sił zbrojnych rozkazuje kapitanowi staku powietrznego!!!!!

jakieś wątpliwości????

jesli tak to trzeba się zwrócić do ojca Rydz... - tam można się wyżyć...

Dawaj wariat jakieś DOWODY na poparcie pkt nr 1
Opisz jak wg Ciebie wyglądała historia z pkt nr 2
Czekam :lol: 8-)


Opisalem - co tym razem nam powiesz?
rewola
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 19 maja 2010, 14:04
Lokalizacja: Bangkok

Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

Postprzez zimbru » sobota, 5 mar 2011, 15:43

Fach napisał(a):Dlaczego ciagle sie uchylasz od odpowiedzi ?
Fach napisał(a):Kompletnie nie rozumiem tego akapitu.

"Przypadkowo" :lol: historyjka jest nieobiektywna.
To tak jak bym Cię wyzwał do biegu na 100 m, z tym jednym szczegółem, że Ty musisz skakać na 1 nodze, a ja biegnę normalnie. Absurdalne?Tak samo jak ta historyjka i próba zmuszenia mnie do brania w tym udziału.
"W tym ambaras, żeby obie strony chciały na raz..."a mnie jakoś udział w takich ustawionych pod Ciebie "grach", nie interesuje.
Takie trudne do zrozumienia?
Fach napisał(a):A wiec odpowiesz na moje 2 pytania czy nie ?

Po raz kolejny powtórzę:
zimbru napisał(a):Po co mamy operować na jakiś wydumanych opowiastkach, gdy mówimy o konkretnym przypadku?

Dlaczego nie chcesz rozmawiać o FAKTACH, a wolisz HISTORYJKI?Wg. mnie FAKTY przeczą Twojemu oglądowi na tą sprawę, dlatego wolisz się przenieść w świat fantazji(historyjek).


rewola napisał(a):Czy ja cie obrazalem

W pierwszym poście tego tematu, zarzuciłeś mi uprawianie demagogii. Liczyłeś że po takim wejściu, będzie między nami "słodko"? :lol:
rewola napisał(a):nie wiesz jak dziala i co to jest TAWS

Również lubisz wyrwać z kontekstu, a było on następujący, zapytałeś dlaczego TAWS "wył" non stop:
"TAWS to amerykański system ostrzegania przed niebezpiecznym zbliżaniem się do ziemi; w Smoleńsku niezbyt przydatny, bo w jego bazie nie było danych tego lotniska"
http://wyborcza.pl/1,76842,7964614,Sten ... lotow.html
.....a wtedy "krzyczy" on PULL UP. O to TYLKO pytałeś, a ja odp. :roll:
rewola napisał(a):cos powiedzialem jak nie znales podstawowej informacji o tym jakie minima mial pilot

Tak?
"Warto zwrócić uwagę, że piloci ustawili alarmy na radiowysokościomierzu na wysokość decyzyjną, czyli na 100 metrów, a później włączyli autopilota, który sterował ciągiem silników. Pierwsza czynność odbyła się już o 8:10, o czym świadczą poniższe zapisy ze stenogramów"
http://www.blogpress.pl/node/4479
"3. Aby nie przelecieć punktu decyzyjnego (nie zejść dużo poniżej 70m) pilot ustawił na radiowysokościomierzu próg alarmu 65m. Pierwotnie ustawiono wartość 100m ale ponieważ wysokość decyzyjna z karty była niżej, to ustawiono ograniczenie od dołu czyli 5m poniżej wysokości decyzyjnej."
http://forum.gazeta.pl/forum/w,1157,119 ... z.html?s=1
rewola napisał(a):2pilot (zgonie z instrukcja z 36p) moze wydac rozkaz odejscia?

Wyjątkowo gdyby 1 pilot nie mógłby tego zrobić. A jak było w tym konkretnym przypadku? 8-)
rewola napisał(a):Nie uwierze w to, ze nie wiesz o co chodzi. Dostales caly opis sytuacji z lotu nad Gruzja, lacznie z notatka sluzbowa. Swiadkiem calego tego wydarzenia jest drugi pilot. Czlowieku! Co chcesz wiecej! Analizy psychologicznej drugiego pilota?

To raczej, domena fanatyków mitycznych nacisków i presji psychologicznej, wywieranych przez Kaczora na pilotów tutki :lol:

A Ty znów nie zrozumiałeś mojego pytania :lol: Pwtórzę: jakie konsekwencję spotkały 1 pilota?

rewola napisał(a):Na to musze odpowiedziec - I wlasnie, ze mamy w "szeregach" czytaj zwolennikow takich jak ty i kilku innych z takimi tekstami (patrz powyzej interpelacje poselskie) - przegralismy wybory prezydenckie, samorzadowe i przegramy sromotnie parlamentarne... Mam nadzieje, ze zrozumiales...

+
rewola napisał(a):Taki maly wierszyk dla rozluznienia atmosfery http://artnow.blox.pl/2010/11/Nam-lecie ... azano.html

Zaiste, wyborca PiSu i Kaczora itd a łyka jak młody pelikan, zmanipulowaną wersję katastrofy autorstwa Rosjan+PO, "przypadkowo" ciekawymi źródłami na jej temat jest urbanowe "NIE" oraz wkleja "na rozluźnienie" :roll: wierszyki w 100% obarczającą winą za nią Kaczorów :lol:
Wiem, wiem:
rewola napisał(a):zebym nie byl posadzony o jakies sympatie polityczne z PO czy innymi "wrogami" Zimbru, to byl pierwszy link ktory pojawia sie w googlu po wpisaniu frazy :"Nam leciec nie kazano'

"Boże chroń mnie przed takimi przyjaciółmi, bo z wrogami sami damy sobie rade" :lol:
rewola napisał(a):Co do faktow to poza obrazaniem innych, jeszcze zadnych nie podales

To pisze człowiek, który dzięki mnie dowiedział się, o kluczowym dla losu śledztwa, odczytaniu komendy: ODCHODZIMY Protasiuka na 100 m :lol:

Ps. apel do admina: proszę o zwiększenie maksymalnej ilości używanych emotikonek
zimbru
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek, 15 sty 2010, 16:23

Prezydent Kaczyński nie żyje!!!

Postprzez rewola » sobota, 5 mar 2011, 17:48

zimbru]
[quote="rewola napisał(a):
Czy ja cie obrazalem

W pierwszym poście tego tematu, zarzuciłeś mi uprawianie demagogii. Liczyłeś że po takim wejściu, będzie między nami "słodko"? :lol:[/quote]

Powiem tak, droga od zarzucenia komus uprawiania demagogii (ma mozliwosc sie obronienia) do obrazania kogos to chyba daleka. Najwyrazniej nie dla ciebie... taki twoj styl ...

zimbru]
[quote="rewola napisał(a):
nie wiesz jak dziala i co to jest TAWS


Po raz kolejny udowadniasz, ze twoja wiedza na ten temat jest mala:
Poza cytatami w moim poprzednim poscie dodam jeszcze raz:
1/ Ani fanatycy zamachu, ani nawet komisja Millera (Uwagi RP do projektu Raportu MAK) nie podwazaja faktu niedzialania systemu TAWS a dokladnie jego skladowej GPWS.
2/ "Zapis rozmów z kokpitu Tu-154 potwierdza, że samolot był sprawny i schodził do lądowania - powiedział sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa Tomasz Hypki.
- W stenogramie nie ma specjalnych niespodzianek, załoga realizowała podejście do lądowania, wszystko wskazuje, że samolot był sprawny, prawidłowo pracowały wysokościomierz i TAWS - skomentował Hypki opublikowany we wtorek zapis rozmów z kabiny rozbitego samolotu. Dodał, że rozmowy świadczą też, że kontrola lotów widziała samolot na radarze.
Zaznaczył, że wypuszczenie klap, podwozia i reflektorów potwierdza - wbrew niektórym opiniom - iż załoga podchodziła do lądowania."
3/ W poprzednim moim poscie miales wypowiedz "Tomasz Pietrzak, wieloletni dowódca 36. SPLT, jak dziala system i o ignorowaniu jego komend.

Co ty jeszcze potrzebujesz??? Jakich dowodów?

[cdn]
rewola
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 19 maja 2010, 14:04
Lokalizacja: Bangkok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość