czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

Postprzez pstyneczka » czwartek, 31 mar 2016, 00:10

proszę tych co tam mieszkają. jestem co roku w Tajlandii i dochodzą mnie wiadomości ze na puket czy w pataii nie ozna korzystać z plaży. przeraza mnie to bo chcę powrócić ale na pustą plażę? nie chcę tak. u nas w wiadomościach nic nie ma a moi znajomi Niemcy mi tak wypisują. nie do końca im wirzę. wolę wam uwierzyć bo tam mieszkacie. proszę , napiszcie że to wymysł moich znajomych z niemiec. CHCĘ Wrócić DO PATAII. uwielbiam tam byc
pstyneczka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 mar 2016, 00:00

czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

Postprzez pstyneczka » czwartek, 31 mar 2016, 00:38

Mam nadzieję że ktoś odpowie. Teraz szukamy lotów do BKK i ja troszkę się boje. Mój mąż nie ale on może siedzieć w hotelu cały pobyt ja wolałabym jednak na plaży. Proszę więc wszystkich co tam są , mieszkają o informację jak jest naprawdę. szczerze to nie wierzę że mogliby zakazać plaży ale to co się dzieje na świecie daje dużo do myslenia. I tak polecę tylko .............no właśnie ...........proszę napisać prawdę.oczywiście odwiedzę ulubioną knajpę i oczywiwiście prowadzoną przez Polaków.......gdzie? W PATTAII. Kocham Was
pstyneczka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 mar 2016, 00:00

czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

Postprzez pstyneczka » czwartek, 31 mar 2016, 01:07

Mam wrażenie że już nikt tu nie zagląda, a szkoda fajne było forum. pozdrawiam wszystkich którzy byli , są i będą w Tajlandi. Ja jestem co roku , spotykam Polaków ale uwielbiam tych co tam mieszkają albo mają swoje knajpki. jak ktoś mi jednak odpowie na temat plazy i leżaków będę wdzięczna . Albo mniej albo więcej będę się bała a i tak polecę.
pstyneczka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 mar 2016, 00:00

czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

Postprzez marco » czwartek, 31 mar 2016, 11:15

nic nie słyszałem o jakis problemach na plaży w tych miejscach.
Może ci znajomi niemcy zwyczajnie narzekali na plaże i tyle :))

Cos ktoś słyszał o problemach w Pattaya lub Phuket ??
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

Postprzez pstyneczka » czwartek, 31 mar 2016, 12:09

Na pewno byli zadowoleni. Zawsze są zadowoleni.
A dostałam takiego maila..........oczywiście tylko jego część wklejam.

PHUKET: Gouverneur Nisit Jansomwong zieht weiter den Zorn der Touristen auf sich.

In einer Pressekonferenz hat er am Mittwoch noch einmal erklärt, auf Phukets Stränden seien keine Stühle oder Liegen erlaubt. Zudem dürften Urlauber am Strand weder essen noch rauchen. Sie könnten aber Getränke mitbringen. Das Aufstellen von Sonnenschirmen ist nur begrenzt möglich, Touristen sollen sich auf Handtücher oder Matten in die Sonne legen. In den letzten Tagen ist es erneut zu heftigen Auseinandersetzungen zwischen Ausländern und der Polizei gekommen, weil sich Urlauber nicht an die neuen Regeln halten wollen. Sie bringen Stühle und Sonnenschirme mit und wollen diese auch nicht nach Aufforderung durch Beamte entfernen. “Nie wieder Phuket“ heißt es zunehmend bei ausländischen Besuchern.



Nach Phuket und Pattaya werden jetzt die Strände von Hua Hin „gesäubert“
pstyneczka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 mar 2016, 00:00

czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

Postprzez somtam » niedziela, 3 kwi 2016, 08:20

Zakaz dotyczy przynoszenia ... "swoich" lezakow :roll: . Plaze sa pelne platnych lezakow, tyle , ze cena jest bardzo przesadzona. Podobnie z jedzeniem, nie wolno spozywac "swojego" , korzystanie z plazowych restauracji , bez ograniczen.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

Postprzez pstyneczka » poniedziałek, 4 kwi 2016, 01:38

bardzo dziękuję :D
pstyneczka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 mar 2016, 00:00

czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

Postprzez hippo » sobota, 9 kwi 2016, 12:08

pstyneczka napisał(a):bardzo dziękuję :D

???
Problem z lezakami na plazy to jest glosna sprawa i duza:POLITYKA!
Twoi przyjaciele z Germanii nie wyssali z palca,tego co od nich uslyszalas.
Historia koncentruje sie na Patong Beach na Phukecie,ale w mniejszym stopniu dotyczy innych miejsc,
Plaze w Tajlandii sa wlasnoscia publiczna;lokalni biznezmeni - wlasciciele lezakow,restauracji i parasoli
uzurpuja sobie prawo do ciagniecia korzysci z plaz,plaze zostaly zabudowane lezakami wzdluz i wszerz,a gdy
rozlozylas wlasny,prywatny kocyk - to bylas przeganiana;nawet nie pozwalali na konsumpcje wlasnej walowki(sic!)
Armia przejela wladze w Tajlandii - i General,ktory obecnie sprawuje wladze zaczal nowe porzadki od demolowania lezakow na Patong Beach i gdzie indziej.Nie wszedzie mu sie to udalo,ale na Patong Beach lezaki zniknely kompletnie
i zostaly zakazane,a dzisiaj jest ich tam niewiele,przy hotelach;w innych miejscach(notoryczna Pataya) moze byc inaczej.
Chodzi nie tylko o lezaki.ale glownie o plazowe bary(glosna muzyka!) i restauracje.
Twoje pytanie z pozoru niewinne i trywialne dotyczy jednak wielkiej polityki.
Wlacz sobie kompa - google - street view oraz EarthView,Satelite ....tam ladnie plaze widac - sa lezaki czy nie?
W Tajlandii nawet Armia niewiele moze bo rzadzi - mamona...
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

Postprzez expat » niedziela, 10 kwi 2016, 00:15

somtam, ty zyjesz jednak w innej Tajlandi jak ja :shock: , widzisz lezaki na plazy ktorych nie ma, bylem w grudniu na Phuket, Patong, Kata i Karon Beach maja tzw 10% zony gdzie stoja lezaki i parasole, jesc mozesz tez na plazy, nikt tobie nie zabroni.

Chociaz w grudniu byla wg. twojego zdania zima duzo ludzi bylo w wodzie i bez czapek :lol:
expat
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 5 kwi 2016, 16:02

czy faktycznie na plażach nie ma już leżaków

Postprzez hippo » niedziela, 10 kwi 2016, 10:03

Pstyneczka! dlaczego Cie wzrusza tak ten problem z lezakami?Kto jezdzi do Pattai i na Patong Beach? to sa miejsca dla frajerow!Wybierz sie na Kohpangan albo Lippe - gdzie palmy zwisaja nad woda,rozciagniesz hamak i nie bedzie potrzebny ani lezak,ani parasol.Somtam poleca Ci KohPangan,sluchaj madrych i doswiadczonych...
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

Następna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron