Wyjazd bez wizy na stałe? Pomóżcie mi

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Wyjazd bez wizy na stałe? Pomóżcie mi

Postprzez FF2 » piątek, 20 mar 2015, 11:37

Witam

Domyślam się, ze takich tematów jest wiele, ale każdy przypadek jest inny dlatego zakładam nowy wątek i liczę na Waszą pomoc :)
Chciałbym wyjechać na stałe i żyć w Tajlandii z moją dziewczyną, ja 23 lata, ona 26 lat. Ona z wykształcenia jest technikiem dentystycznym, ja studiowałem automatyke i robotyke ale rzuciłem studia. Ona ma spore doświadczenie jako wizażystka, potrafi również szyć (np. sukienki ślubne), była menadżerem klubu, oboje pracowaliśmy wcześniej w gastronomi jako barmani oraz kierownicy baru, mamy również duże doświadczenie jako dj'e. Ja znam bardzo dobrze angielski, ale nie mam żadnego certyfikatu, ona zna w miare na tyle, żeby się dogadać. Ja mam doświadczenie również w pracy biurowej, do tego spore osiągnięcia jeśli chodzi o muzyke. Interesuje nas głównie chyba Bangkok (chyba, że zaproponujecie inne miasta).
1. Chciałem się dowiedzieć czy z takim doświadczeniem jest szansa na dostanie pracy w Tajlandi?
2. Podobno dla europejczyków łatwym sposobem na znalezienie pracy w Tajlandi jest zostanie nauczycielem angielskiego. Czy do tego potrzebny jest certyfikat, jeśli tak to na ile ułatwia on znalezienie pracy, i na ile jest szansa dostania tego typu pracy bez papieru.
3. Podobno zostały zniesione wizy dla Polaków. chciałem się dowiedzieć ile czasu można spędzić pracując w tajlandi bez wizy? Czy istnieje jakaś wiza pracownicza? Jeśli tak to gdzie można ją dostać i czy wcześniej trzeba znaleźć prace na miejscu?
4. Jaka kwota byłaby potrzebna (w złotówkach), żeby przeżyć w Tajlandii miesiąc (w wynajmowanym mieszkaniu, wliczając opłaty, jedzenie oraz dodatkowe wydatki) na zwykłym poziomie
5. Domyślam się, ogromnym elementem Bangkoku jest jego życie nocne, na pewno też w dużej mierze dla turystów, czy jest szansa dostania posady dj'a w klubie?
6. Mam paszport wyrobiony po 2006 (dokładnie w 2009) ale nie mam odcisków palców, czy będzie on ważny?
7. Jak wygląda sprawa ubezpieczenia w Tajlandii?
8. I na koniec jakie są srednie ceny lotów w jedna strone
9. Czy są jakieś elementy kultury o których musielibyśmy wiedzieć przed wyjazdem i których mielibyśmy się spodziewać (chodzi też oto żeby nie narobić sobie kłopotu poprzez brak znajomości obyczajów).

Najważniejsze z tych pytań to oczywiście wizy, co trzeba zrobić żeby zostać legalnie w Tajlandii i np. szukać pracy na miejscu oraz jakie finansowe zaplecze jest potrzebne, żeby przeżyć np miesiąc szukając pracy.

Będzie wdzięczny za każda pomoc :)
FF2
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 20 mar 2015, 11:12

Wyjazd bez wizy na stałe? Pomóżcie mi

Postprzez ZAP » piątek, 20 mar 2015, 14:53

1. Szansa na prace jest. Gastronomia w Bangkoku. Proponuje przyjrzeć sie stronom www renomowanych hoteli. Tam jest dużo ofert pracy.
2. Nauczyciel angielskiego to bardzo popularna praca. Bez odpowiednich certyfikatów mozna spróbować tylko na prowincji.
3. Zniesiono Wizy turystyczne do 30 dni pobytu. Lepiej na wjazd wyrobić Wizę turystyczna 60 dni w Warszawie która mozna na miejscu przedłużać . Wiza pracownicza istnieje i przeważnie wyrabia ja pracodawca.
4. Koszt wynajmu skromnej kawalerki w dobrym standardzie wraz z opłatami zaczyna sie od 500 zł miesięcznie , optymalnie licz 700 złotych . Nie ma pojęcia zwykły poziom ale musisz przyjąć ze na jedzenie wydacie miesięcznie 2000 zł
Czyli da sie przeżyć bez fajerwerków ale przyzwoicie za 3000 zł mce.w dwie osoby.
5. D.J to raczej robota na południu albo w Pataya
6. Paszport to nie problem. Możesz sobie w przyszłości wyrobić nowy w ambasadzie RP.
7. Leczenie w Tajlandi nie jest drogie oczywiscie mówimy tu o zwykłych przypadlosciach. Ubezpieczenia prywatne tez sa.
8. Lot czarterem z Warszawy do BKK mozna kupić za około 1000 zł . Rejsowe Emirates,Qatar, Etihad około 1600 zł/os
9. Elementów kultury jest bardzo dużo . Elementarne sprawy to nogi które nie wyciąga sie w kierunku rozmówcy albo nie przesuwa sie nimi czegokolwiek. Nie wypada tez wyrażać niezadowolenia nogami.

Dość duże wyzwanie przed Wami.
P.S W Bangkoku nie łatwo sie żyje. Po pierwszym zauroczeniu przyjdzie zmęczenie . Doradzał bym rozejrzeć sie na północy np. Chiang Mai czy Chiang Rai albo na północnym wschodzie gdzie taniej i łatwiej np. Udon Thani
ZAP
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 4 mar 2015, 05:27


Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron