Świątynia Tygrysów - kontrowersje

Jak w temacie :)

Świątynia Tygrysów - kontrowersje

Postprzez krzysztof s » wtorek, 23 lis 2010, 10:16

Materiał video na Al Jazzera: http://english.aljazeera.net/video/asia ... 88194.html
Gdy byłem pierwszy raz, to mi się podobało i byłem pod dużym wrażeniem. Przy następnej wizycie nabrałem pewnych wątpliwości... Co myślicie?
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Świątynia Tygrysów - kontrowersje

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 23 lis 2010, 11:18

sa oskarzenia o handel tygrysami na czarnym rynku, to osobno do traktowania zwierzart i samego sensu trzymania tygrysow jako zwierzeta (niemal) domowe.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Świątynia Tygrysów - kontrowersje

Postprzez krzysztof s » wtorek, 23 lis 2010, 15:56

tak, ogólnie tygrysy to temat rzeka - mi bardziej chodzi o samą świątynię w kanczanaburi - jej fenomen na skalę światową, od historii po dzień dzisiejszy. Trzymanie tygrysów w niewoli, to jedno (choc akurat świątynia buduje rezerwat przypominajacy naturalne środowisko). Drugie, że widać z roku na rok, jak się to komercjalizuje coraz bardziej (a ja ma perspektywę zaledwie roczną). Turyści płacą za wstęp i to jest ok, jeśli rzeczywiście ta kasa pójdzie na zbożny cel - w końcu farang generalnie biedny nie jest :lol: Ale taki drobiazg, jak to że przyjedzie turystka w bluzce na ramiążkach i nie może wejść, bo wiadomo, że swiątynia, więc musi kupić "firmowy" t-shirt, taki zwykły jak na straganie za 50 bath - tutaj 500 (o ile dobrze pamiętam). Do tego to, o czym opowiada ten krótki reportaż - co naprawdę tam się dzieje? Czy zwierzęta są naszprycowane, czy są źle traktowane? Wiadomo, ze od lat jest wiele kontrowersji wokół tego "projektu". Ja tez nie chcę mówic, ze coś wiem - raczej pytam o Wasze wrażenia i wiedzę.
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Świątynia Tygrysów - kontrowersje

Postprzez lenarcik » czwartek, 25 lis 2010, 07:41

Hey Krzysztofie,

Kontrowersje wokol Tiger Temple nie ustaja od lat. Odwiedz np. ta strone: http://www.tigertemple.co.uk/

Jesli wierzyc raportowi to swiatynia zarabia minimum 850,000 USD rocznie. Gdzie jest wiec ten park dla tygrysow?

Wiecej na stronie :-)

M.
lenarcik
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 14 gru 2009, 18:22
Lokalizacja: Bangkok

Świątynia Tygrysów - kontrowersje

Postprzez werian » środa, 21 maja 2014, 15:59

lenarcik, niestety wydaje mi się, że to jest po prostu dla kogoś niezły biznes. Pod przykrywką robienia tego rezerwatu kosi naprawdę dobrą kasę. Może rezerwat kiedyś i powstanie, ale jak "właściciel" tego całego przedsięwzięcia wybuduje sobie wille, albo 10..
Transport i logistyka - gdc.dk
werian
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2014, 09:54

Świątynia Tygrysów - kontrowersje

Postprzez podrozniczka89 » czwartek, 5 cze 2014, 09:55

niestety, ale tak to właśnie jest, że pod prawie każdym szczytnym celem i ideą, nie chodzi o te zwierzaki, a o trzepanie kasy. I to nie tylko tam, bo na całym świecie tak jest, niestety.
podrozniczka89
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 5 cze 2014, 09:51

Świątynia Tygrysów - kontrowersje

Postprzez marcelinakurko » wtorek, 10 cze 2014, 11:31

po obejrzeniu tego cały czas na w głowie obraz tygrysa na smyczy... serio?? taki kociak na smyczy? nie ogarniam...
Wstyd mi za nas ludzi
Projektowanie ogrodów sposób na spełnianie pasji
marcelinakurko
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 10 cze 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Polityka, gospodarka i kwestie społeczne w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron