STAN WYJATKOWY dla Bangkoku i okolic

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

STAN WYJATKOWY dla Bangkoku i okolic

Postprzez andyday » poniedziałek, 3 lut 2014, 09:46

Czesc wszystkim,podobnie jak Tomcio jestem od 29 ,wlasciwie od 30 stycznia w Bangkoku,na prawde nic sie tu nie dzieje,chodze pi nocach po mieście,po dzielnicy China Town,po calym mieście i czuje sie bezpiecznie,nie ma żadnej godziny policyjnej,a manifestacje jeśli w ogóle takowe są przebiegają w ściśle określonych strefach na wyznczonych ulicach,ja osobiście nie mialam okazji takiej widziec,a jwzdzilam metrem,sporo chodze pieszo i nic,Wszystkim życzę spokojnego i udanego wypoczynku,pozdrawiam...i jeszcze jedno,nie widzialam nawet jednego komara a spalam na rzece Kwai pod sama granica z Birma w środku dżungli,bez klimatyzacji...żadnych komarów nie widzialam.
andyday
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa, 23 paź 2013, 12:19

STAN WYJATKOWY dla Bangkoku i okolic

Postprzez vivid75 » poniedziałek, 3 lut 2014, 12:36

Witam wszystkich :) Fajnie ze znalazlam to forum przynajmniej wiem co sie dzieje. W mediach troche malo informacji a poza tym dokladne informacje lepiej uzyskac od osob bedacych na miejscu .
My wylatujemy dopiero 22 lutego i bedziemy 2 dni w Bangkoku a pozniej lecimy na Krabi .Czytalam ze nastepne wybory akurat na 23 lutego w dniu naszego przylotu. Mam nadzieje, ze dalej bedziecie pisac co sie dzieje :) A tak apropo to jak wygladalo teraz z Grand Palace ? Mozna bylo zwiedzac ? Glownie chodzi nam o to miejsce i Banyan Tree -Moon Bar ?
A mieszkac bedziemy na Khao San Road.
Rezygnowac na pewno nie bedziemy , ale wiedziec dobrze gdzie sie poruszac :)
Pozdrawiam
vivid75
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 7 lis 2013, 16:20

STAN WYJATKOWY dla Bangkoku i okolic

Postprzez kpalysa » poniedziałek, 3 lut 2014, 15:23

jestem od soboty a w niedziele (dzien wyborów) zwiedzilismy grand palace i całą okolice :)
absolutnie nie musisz się przejmować tymbardziej ze zatrzymasz się w najbezpieczniejszym pod względem protestów okolicy, tak nam mówili ludzie :)
ja mieszkam 5 min od Khao San i gdyby nie dzisiejszy spacer e okolice złotej góry to zapomnialabym o protestach. a tam oczywiscie spokojnie przeszliśmy sobie obok PUSTYCH barykad :)
jedyne utrudnienie to to, że nie mogliśmy kupić piwa z powodu dnia wyborczego :)
powodzenia!
kpalysa
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 10 wrz 2013, 10:42

STAN WYJATKOWY dla Bangkoku i okolic

Postprzez Tomcio52 » poniedziałek, 3 lut 2014, 18:13

Witam, co do komarów to w Bangkoku nie spotkałem ani jednego ale za to w Kambodży na Angorkor Wat było multum, nawet 2 mnie użarły ale kupiłem w Bkk na komary specjał z dit 95 i miałem później spokój, co do protestów to wszystko ok, rzeczywiście w dzień wyborów była prohibicja i nic nie można było kupić. Pozdrawiam wszystkich
Tomcio52
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sty 2014, 21:51

STAN WYJATKOWY dla Bangkoku i okolic

Postprzez jkboss » wtorek, 4 lut 2014, 05:42

Dla wszystkich wystraszonych protestami w Bangkoku polecam filmik:
http://youtu.be/S30V85QCp9I

Jak to mawia mój znajomy: " Ci protestujący tutaj komuny to by u nas w Polsce nie obalili".

W niedziele były wybory. W związku z tym nie można było kupić alkoholu od soboty od 18.00 do niedzieli do 24.00, ale to normalna procedura jak na każde wybory.

A propos komarów w Bangkoku.. Pewnie, że są. Wczoraj w nocy mnie jeden tak pogryzł, że szok. Na szczęście dziś rano dorwałem bandytę i już mnie więcej nękać nie będzie... :twisted:
To nie pierwszy raz, gdy mnie coś ugryzło, a przed wyjazdem żadnych szczepień nie miałem. Jak do tej pory jednak żyje i na zdrowie nie narzekam. W ostatnich latach z tego co kojarzę to był chyba jeden przypadek malarii w Tajlandii i to jeszcze nawet nie do końca potwierdzony.

Pozdrawiam!
jkboss
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 29 mar 2013, 06:31

STAN WYJATKOWY dla Bangkoku i okolic

Postprzez Tomcio52 » wtorek, 4 lut 2014, 14:16

Witam, dzisiaj byłem mbk takim dużym centrum handlowym, od kilku dni przed nim są protesty, ale dzisiaj pierwszy raz zobaczyłem zgrupowanie wojska w tamtym rejonie, wczoraj ich tam napewno nie było. Ja jutro opuszczam Bangkok, jadę na koh tao i koh samui. Będę relacjonował dalej w póżniejszym terminie
Tomcio52
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sty 2014, 21:51

STAN WYJATKOWY dla Bangkoku i okolic

Postprzez kocurrrek » czwartek, 6 lut 2014, 11:49

W niedziele były wybory. W związku z tym nie można było kupić alkoholu od soboty od 18.00 do niedzieli do 24.00, ale to normalna procedura jak na każde wybory.

Aj tam nie było można.
W sklepach, owszem, ale w pubach już proszę Cie bardzo, tyle tylko, że pić trzeba było w środku a nie na widoku od ulicy.

Potwierdzam niektórych przedmówców, protesty w Sukhumvit (przy metrze), Silom (przy Lumpini), przy MBK wszędzie atmosfera pikniku i problemów żadnych. Może więcej się dzieje w dzielnicy rządowej i przy pomniku demokracji, ale starczy tam nie chodzić. Jedyne na co trzeba uważać to na tuktuki i taksiarzy. Shutdown to dla nich złote żniwa, bo robią Farangów jak chcą argumentując dłuższe trasyblokadami w miejscach w których ich de facto nie ma.
kocurrrek
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 3 sty 2014, 17:20

STAN WYJATKOWY dla Bangkoku i okolic

Postprzez farciarz82 » wtorek, 25 lut 2014, 09:55

szperając w necie znalazłem link
https://maps.google.com/maps/ms?msid=21 ... dg=feature



może kogoś zainteresuje.
farciarz82
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 28 sty 2014, 00:33

STAN WYJATKOWY dla Bangkoku i okolic

Postprzez somtam » wtorek, 25 lut 2014, 12:50

Dzieki za cenne "znalezisko".
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Poprzednia strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron