3 miesiące w Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

3 miesiące w Tajlandii

Postprzez julka2 » środa, 26 wrz 2012, 14:28

Witam Wszystkich !
Wybieram sie w styczniu 2013 (dokładnej daty jeszcze nie znam) na okres 2-3 m-cy (raczej 3) i mam pare pytan....
Czy mozna otworzyc konto w banku nie posiadając zameldowania, bo troche strach wozic ze soba cala gotowke ? I jakie banki sa najpopularniejsze ? zamierzam zwiedzic caly kraj na ile oczywiscie 3 miesiace pozwola...
Pytanie nastepne: Kto z osob przebywajacych w Tajlandii moglby wynajac mi np. pokoj ? Bede podrozowala sama, calymi dniami w drodze, potrzebuje tylko noclegu (i informacji), a podroz zaczynam od Bangkoku... Dalej to juz spontanicznie...
Ewentualnie prosze o adresy sredniej klasy ale czyste hotele, hoteliki, pensjonaty...Kto może cos polecic ? Nie tylko w Bangkoku.... do 100 zl za dobe ?
Jakie szczepienia sa niezbedne ? bede w roznych regionach zapewne... co z malaria ? Slyszalam, ze szczepionka jest tragiczna (samopoczucie po niej)
Oczywiscie bede miala z pewnoscia duzo wiecej pytan, ale tyle na teraz....
Z gory serdecznie dziekuje
Julka2
julka2
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 26 wrz 2012, 07:49

3 miesiące w Tajlandii

Postprzez julka2 » środa, 26 wrz 2012, 17:37

oJEJ... widzę, ze jednak Nasi w Tajlandii są mało aktywni... moze wpisałam się w zla rubryke ? a moze jestem strasznie niecierpliwa...
Blagam, napiszcie cos, bo juz dostaje goraczki przed podroza mojego zycia zreszta :)
julka2
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 26 wrz 2012, 07:49

3 miesiące w Tajlandii

Postprzez AdministratorETajlandia » czwartek, 27 wrz 2012, 05:08

Witam,

Z otworzeniem konta w tajskim banku będą problemy. Praktycznie wszędzie wymagane jest pozwolenia na pracę (Work Permit). Teoretycznie jednak decyzja należy do szefa każdego oddziału, więc może w którymś się uda. Nie wiem tylko po co to robić na 3 miesięczną wycieczkę. Lepiej po prostu zabrać kartę kredytową lub bankomatową z Polski. Tu możesz poczytać więcej: http://bangkoktimesonline.com/en/articl ... n-thailand

Żadne szczepienia nie są niezbędne, a w szczególności na malarię nie ma potrzeby się szczepić.

Tanie hotele w Bangkoku najłatwiej znaleźć w okolicy Khaosan Road, a poza tym poszukaj np. tutaj: http://www.etajlandia.pl/book_hotel.php

Admin
Administrator
eTajlandia.PL
Avatar użytkownika
AdministratorETajlandia
Site Admin
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 21 sty 2009, 17:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

3 miesiące w Tajlandii

Postprzez julka2 » czwartek, 4 paź 2012, 19:19

Dzięki serdeczne !
Pytanie jeszcze jedno: Gdzie mogę przechować swoje rzeczy podróżne (zimową, wiadomo garderobę) w Bangkoku ? Nie chcę ze sobą wszystkiego wozić, sam sprzęt fotograficzny waży z 20 kg.... zna ktoś jakąś opcję ?
Pozdrawiam, Julka
julka2
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 26 wrz 2012, 07:49

3 miesiące w Tajlandii

Postprzez TajMaj » czwartek, 18 paź 2012, 22:34

przy hotelach Guesthouse są przechowalnie, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jeśli chcesz zwiedzić cały kraj to jednak cały czas będziesz podróżować, a rzeczy z Tobą. Najlepiej swoje rzeczy zostawiać w hotelu tam gdzie się zatrzymasz na jakiś czas.

Może ogranicz się do minimum, bowiem jak piszesz sprzęt 20 kg, drugie tyle pewnie będzie ważył plecak z ubraniami, bielizną, także z takim ciężarem trochę ciężko będzie Ci podróżować.
Może kurtka zimowa dużo nie warzy, ale tam nie będzie Ci potrzebna dlatego na czas dojazdu na lotnisko zabierz coś cieplejszego, ale nie zajmującego sporo miejsca. Sam zabrałem masę rzeczy, kiedy leciałem pierwszy raz do Thai, które podczas wyprawy mi tylko zawadzały, a powiem Ci, że trochę siły mam i ciężary mogę dźwigać, ale teraz wiem, że jadąc gdzieś lepiej ograniczyć się do minimum dla wygody i komfortu.

Jak będziesz czegoś potrzebować kupisz na miejscu, także nie ma sensu abyś zabierała połowę szafy ze stringami :P
TajMaj
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 11 lut 2011, 17:20

3 miesiące w Tajlandii

Postprzez julka2 » piątek, 19 paź 2012, 08:14

Dzięki serdeczne !!!
julka2
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 26 wrz 2012, 07:49

3 miesiące w Tajlandii

Postprzez krzysztof s » piątek, 19 paź 2012, 16:20

Jeśli będziesz w styczniu przebywać w północnej Tajlandii, to przydadzą Ci się ciepłe rzeczy. Temperatura w nocy potrafi spaść do kilku stopni, zdarzają się przymrozki... o ogrzewaniu raczej zapomnij... wiele razy zdarzyło mi się spać w dwóch swetrach i pod dwoma kołdrami jednocześnie... chyba, że masz zimowy śpiwór :D
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

3 miesiące w Tajlandii

Postprzez julka2 » piątek, 19 paź 2012, 18:00

Raczej w lutym, ale obawiam się, że temperatura raczej radykalnie się nie zmieni... Nie chciałabym ze sobą targać ciepłych rzeczy, myślę, że na miejscu (północy) jakieś ciuchy jednorazowego użytku kupię ??? Ale dzięki Ci wielkie :)
julka2
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 26 wrz 2012, 07:49

3 miesiące w Tajlandii

Postprzez julka2 » poniedziałek, 3 gru 2012, 13:03

Witam! Moja podróż do Tajlandii powoli nabiera kształtów... Informuję o wszystkim na bieżąco, może komuś coś tam się przyda... Zacznę od biletu; śledziłam oferty w necie od paru tygodni, nawet parę zabukowałam ( oferty poniżej 3 tys. zł) podając nr karty kredytowej oczywiście, niestety, jedna wielka porażka..... poza zciągnięciem po 1 USD z karty i informacją, że nie mogą biletu sprzedać (żenujące i naiwne tłumaczenia, nie będę opisywała, jednym słowem nieuczciwy marketing), plus koszty infolinii, to jedno wielkie G... i straty finasowe. Ostatecznie skorzystałam z tradycjonalnego biura podróży, za lot Berlin- Bangkok zapłaciłam 3133 zł, Royal Jordanian, jakieś 5 godzin oczekiwania na przesiadkę, o.k., nie jest źle... W Bangkoku będę 4 stycznia i hotel na 5 dni też już mam zbukowany przez Agoda; Tune Hotel Asoke Sukhumvit, z tego co wyczytałam , to niezłe położenie (zapewne inne, bo wcześniej mieszkałam w hotelach przy rzece), cena też o.k., 70 zł za dobę... Zresztą zobaczymy na miejscu :) Następny etap mojej podróży to Kanchanaburi. Byłam tam wprawdzie w 2010 z zorganizowaną wycieczką, ale nikomu nie polecam... most, muzeum i klasztor tygrysów szybko, szybko , drogo i ... obiecałam sobie ,że zrobię sobie tą wycieczkę indywidualnie. Przede wszystkim klasztor i okolice...Zabukowałam jakiś tani hotel na 2 noce(super oferta Agody, zobaczymy. Następnych etapów jeszcze nie planuje, prawdopodobnie Chang Mai....
julka2
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 26 wrz 2012, 07:49

3 miesiące w Tajlandii

Postprzez julka2 » poniedziałek, 3 gru 2012, 13:15

Mało miesca na post :)
Zapomniałam dodać (a właściwie miejsca zabrakło), że mój wyjazd będzie trwał jednak tylko 2 miesiące (miały być 3), ale zapoznałam się z opcjami wizowymi. Trudno... Wizę będę załatwiała przez pośrednika (3 m-ce z pobytem 2-cznym), koszt to 77 plus 120+ kurier 52 ZŁ. Dam znać jak sprawnie działają. Nie jest może najtaniej, ale biorąc pod uwagą koszt podróży do Berlina czy Warszawy, to jest o.k.. Informacja dla cudzoziemców mieszkających w Polsce; można załatwić wizę w Warszawie, potrzebne tylko stałe zameldowanie w Polsce. cdn....
julka2
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 26 wrz 2012, 07:49

Następna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości