Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Poznaj Tajkę online

HotelsCombined.com - Hotel Price Comparison

Ulica Kao San

Wielu turystów korzysta z własnych możliwości przemierzania obcych krajów, planując starannie trasy, miejsca noclegowe, czy atrakcje do zwiedzenia. W dzisiejszych czasach ogromnym ułatwieniem jest internet, w którym od zarezerwowania biletu lotniczego, poprzez noclegi w hotelach można zaplanować wszystko siedząc w domu. Wiele cennych informacji uzyskujemy w różnych portalach tematycznych, na forach, gdyż to prawdziwie nieograniczona kopalnia wiedzy i doświadczeń. Takimi informacjami może też poszczycić się przeglądany właśnie portal o pobycie i podróżach w Tajlandii.

Zachęcamy do organizowania własnych podróży w Tajlandii, do tego służą zbierane tutaj porady, oraz pakiet wielu opcji do samodzielnego przygotowania podróży z możliwością  zarezerwowania po kolei różnych opcji, takich jak bilety lotnicze, hotele, przewodnik, indywidualna opieka na miejscu czy lokalny transport. Wszystko to, aby ułatwić samodzielnym podróżnikom zaplanowanie własnej przygody. Obecnie szczególnie młode pokolenie nie jest zainteresowane korzystaniem z ofert masowych biur podróży, a bazując na opiniach znajomych, czy poradach z internetu sami pragną poznawać swoje możliwości radzenia sobie w innym kraju.

Wyjazdy niezależne mają wiele zalet, dzięki nim łatwo jest ułożyć plan podróży według własnych oczekiwań, często przy tym porównując różne oferty. Nie trzeba w pośpiechu przemierzać kilometrów przez nowopoznawany kraj wraz z tempem jakie narzuca przewodnik biura. Będąc samodzielnym istnieje szansa na bliższe poznanie kultury i życia miejscowych ludzi. Zalet można wymienić wiele, ale jest też zawsze dużo niebezpieczeństw i trudności. Wszystko zależy jak duże ryzyko ktoś zamierza podejmować. We własnej trasie pomimo przeczytanych wielu informacjach nie mamy praktycznej wiedzy co na nas czeka w nowym miejscu, gdzie można chodzić, a jakich miejsc W ciągu dnia Kao San jest całkiem pustaunikać.

Często człowiek mieszkając nawet we własnym kraju nie jest w stanie być pewnym jak zachować się wieczorem w innym mieście, gdzie może go spotkać nieprzyjemna niespodzianka, a co dopiero w kraju na drugim końcu świata.  W Tajlandii sporą przeszkodą w samodzielnym podróżowaniu jest słaba znajomość angielskiego przez mieszkańców, oraz szeroka grupa różnych naciągaczy zawsze obecnych przy biznesie turystycznym. Z szacunków jakie są przeprowadzane przez tutejsze władze niemal 76% niezależnych turystów pada ofiarami różnych oszustw serwowanych przez "miejscową" obsługę turystów. Najwięcej takich przypadków odnotowuje się wśród przewoźników, przy zakupie towarów oraz biletów do niektórych atrakcji.

Warto zasięgnąć opinii lub skorzystać z obsługi polskich firm związanych z turystyką na miejscu po przybyciu. Jest ich w Tajlandii kilka. Warto przejrzeć oferty i warunki jakie oferują, czy są dobrze zorganizowane, zapewnią bezpieczeństwo w trakcie pobytu, pomogą dopracować program podróży znając realia w Tajlandii. W ich ofertach powinny być zawarte koszty wycieczek, a wszystkie dodatkowe opłaty jasno opisane.

Trudno powiedzieć jednoznacznie czy przy wyborze własnej organizacji wyjazdu do Tajlandii czynnik finansowy wyjdzie na korzyść  podróżnika, gdyż koszt przelotu, hotele i wycieczki do zwiedzenia atrakcji pojedynczy turysta  nie jest w stanie zakupić z takim upustem, jakie mają wynegocjowane duże firmy turystyczne. Dlatego wybór jest trudny i zależy od preferencji każdej z osób. Portal eTajlandia gorąco jednak zachęca do własnych pomysłów na indywidualne, niezależne poznawanie Tajlandii i jej uroków.

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Nie pamiętam hasła

Kambodża i Wietnam

Zazdroszczę, do tej pory udało mi się zwiedzić tylko część Europy . Znajomy gościł rok temu w Wietnamie i chwalił sobie, ludzie przyjaźni,...> Czytaj więcej
Autor: Morgani - 8/03/2017 | 13:34

Czy warto zwiedzać Laos lub Kambodżę??

Kraje z pewnością inspirujące, zwłaszcza jeśli ktoś interesuje się tamtejszą kulturą. Niemniej, warto raczej wybrać się w ramach zorganizowanej...> Czytaj więcej
Autor: Morgani - 8/03/2017 | 9:46

Ślub za granicą?

hehe.....widzę że wystraszyło się biedzaczysko....... Może następnym razem jak będzie chciał się zareklamować ze swoimi pierdołami...> Czytaj więcej
Autor: marco - 19/02/2017 | 10:53

Karta SIM

Chyba, że macie inną, lepszą propozycje prepaidów. Potrzebuję tylko net.> Czytaj więcej
Autor: polibud - 20/01/2017 | 20:04

masaz tajski w polsce

Ja od siebie mogę polecić z pewnością Salon Masażu Tajskiego Thai Mai. Dodatkowo polecam również spróbować tajskiego jedzenia i zrobić...> Czytaj więcej
Autor: Mertel - 20/01/2017 | 14:01Obecnie nie ma więcej zdjęć